Studia Prawnicze Magisterskie Jednolite 5 letnie
(piątek, sobota i niedziela)
Prawo ogólne
- Czas trwania: 10 semestrów
Cena podana za 1 miesiąc (10 rat w roku)
- Studia stacjonarne – 648,00 zł
- Studia niestacjonarne – 678,00 zł
- Studia RealTime Online (hybrydowe) – 698,00 zł
Formuła RealTime Online (hybrydowe) to innowacyjny model nauczania, oferujący trzy rodzaje zjazdów:
- Zjazdy wykładowe: Zajęcia online za pomocą systemu Cloud Academy™. Zajęcia odbywają się około 5 razy w semestrze w wybrane weekendy (piątek, sobota i niedziela), istnieje możliwość odtworzenia nagrania z wykładu, dając elastyczność uczestnictwa.
- Zjazdy ćwiczeniowe: Zajęcia poprzez multitransmisję zdalną za pośrednictwem Cloud Academy™ odbywają się obowiązkowo średnio 5 razy w semestrze, umożliwiając aktywny udział online w soboty i niedziele.
Raz w semestrze studenci realizują zajęcia o charakterze warsztatowym w siedzibie Uczelni (intensywny zjazd w sobotę i niedzielę).
*nie dotyczy studiów podyplomowychZjazd jest obowiązkowy.
- Zjazdy zaliczeniowe: Egzaminy organizowane na platformie zdalnej Cloud Academy™, z terminami ustalanymi przez wykładowców, pozwalają na udział studentów zalogowanych w systemie.
Obrona pracy dyplomowej lub projektu odbywa się w głównej siedzibie WSB-NLU w Nowym Sączu.
Praktyki akademickie – student/słuchacz zobligowany jest do zrealizowania stacjonarnie i w pełnym wymiarze zgodnie z kierunkiem kształcenia.
Jednolite studia magisterskie o specjalności Prawo ogólne to idealny wybór dla młodych adeptów prawa, zwłaszcza dla osób ambitnych i zdeterminowanych, dążących do osiągnięcia wysokich celów. Kierunek ten przygotowuje do kariery zawodowej jako sędzia, adwokat, prokurator, kurator, komornik, a także otwiera możliwości zatrudnienia w działach prawnych korporacji oraz placówkach dyplomatycznych.
Absolwenci jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo ogólne na WSB-NLU zdobywają kompleksową wiedzę i szerokie umiejętności, przekazywane w sposób przystępny. Posiadają niezbędną wiedzę do praktyki prawniczej, biegłość w prawie polskim i unijnym, orientację w aktualnym orzecznictwie sądów oraz trybunałów. Ponadto, doskonale posługują się specjalistycznym językiem branżowym, a także potrafią skutecznie interpretować przepisy, wyciągając trafne wnioski.
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń.
W przypadku rekrutacji standardowej należy zalogować się na wskazaną stronę, a następnie:
- Wypełnij podanie rekrutacyjne z danymi osobowymi;
- Wybierz interesujący kierunek;
- Załącz wybrane dokumenty.
W przypadku rekrutacji standardowej na studia I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich konieczne są takie dokumenty jak:
- zaakceptowane na portalu rekrutacyjnym podanie rekrutacyjne;
-
- kopia świadectwa dojrzałości:
- w przypadku „nowej matury”, tj. po 2004 roku – kserokopia świadectwa (prosimy załączyć w portalu skan);
„stara matura” tj. przed 2004 roku – kserokopia CAŁEGO świadectwa tj. wszystkie 4 strony (prosimy załączyć w portalu skan); - świadectwo ukończenia szkoły średniej za granicą .
- jedno zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm;
- potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej oraz wpisowej;
- oświadczenie studenta – należy wypełnić i zatwierdzić elektronicznie w portalu rekrutacyjnym oświadczenie studenta.
Po złożeniu wszystkich wymaganych dokumentów, zaleca się regularne monitorowanie ich statusu aż do momentu ich akceptacji. Wniosek o przyjęcie zostanie rozpatrzony dopiero po pozytywnym zakończeniu weryfikacji wszystkich załączonych dokumentów.
Informacje dotyczące rekrutacji na studia w WSB-NLU można znaleźć na stronie dedykowanej procesowi rekrutacyjnemu. Przyjęcie na studia oznacza pomyślne przejście przez wszystkie etapy procesu rekrutacyjnego, w tym prawidłową weryfikację przekazanych danych oraz kompletną procedurę składania dokumentów. Cały proces potwierdzany jest również poprzez otrzymanie indywidualnych haseł dostępowych do platformy WSB-NLU CloudA™.
Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł
Opłata wpisowa na I rok studiów wynosi 215 zł
Opłata wpisowa na rok wyższy niż pierwszy – 850 zł